Sokol Přerov - Členka Mamut Skippers Sokola Přerov uspěla na Mistrovství Evropy v rope skippingu

Rope skippingový oddíl T.J. Sokol Přerov Mamut Skippers ukončil letošní soutěžní sezónu účastí na Mistrovství Evropy v rope skippingu v portugalské Braze v termínu od 25. do 31. července. Členka našeho oddílu Kristýna Buchtová jako jediná závodnice reprezentovala Českou republiku a získala zde krásné umístění. V celkovém pořadí složeném ze tří disciplín si mezi juniorskými závodnicemi vybojovala 21. místo. Největší úspěch pak měla v disciplíně Single rope freestyle (sestava se švihadlem), kde se umístila 16. z 34 závodnic. Právě freestylové sestavy jsou její silnou stránkou. V rychlostní disciplíně 30 vteřin speed (skok střídnonož) překonala svůj osobní rekord, který ovšem na nejrychlejší evropské závodnice nestačil a zajistil jí 30. příčku. Podobně dopadla i ve vytrvalostní disciplíně 3 minuty speed, kde rovněž pokořila osobní rekord, ale ten stačil pouze na 32. místo z 36 závodnic.

Pro čtrnáctiletou závodnici, která se tomuto sportu věnuje teprve třetím rokem, je to ovšem obrovský úspěch. Její soupeřky totiž z pravidla pocházely ze zemí, kde je rope skipping mnohem více rozšířen a děvčata trénují od útlého věku. I tak se Kristýně podařilo nechat mnohá z nich na místech pod sebou a sklidit tak velký úspěch ne jen u diváků, ale i rozhodčích a ostatních soutěžících, kteří byli jejím výkonem mile překvapeni. Kristýna si tak může na konto k zlatým umístěním z letošního Mistrovství České republiky v rope skippingu rovněž připsat úspěchy na Mistrovství Evropy a bez pochyby ji další krásná umístění teprve čekají.

Velký úspěch to pak byl především i pro rope skippingový oddíl Sokola Přerov, který se takto významné soutěže ve své pětileté existenci účastnil poprvé. V České republice navíc nepatří k nejstarším rope skippingovým klubům a musel si své jméno dlouhá léta budovat. Již nyní však oddíl plánuje účast na podobných soutěžích a příprava pro následující sezónu právě začala. Pevně věříme, že tento úspěch nebude naším jediným a posledním.

Petra Holcová15.08.2017