Rope skippingový oddíl slavil úspěch na soutěži v Novém Jičíně

Sokol Přerov - Rope skippingový oddíl slavil úspěch na soutěži v Novém Jičíně

V sobotu 27. ledna se rope skippingový oddíl Sokola Přerov Mamut Skippers zúčastnil letošního ročníku soutěže s názvem Blecha Cup 2018 v Novém Jičíně. Stejně jako v loňském roce slavil úspěch a přivezl si domů několik medailových umístění. Jedenáct členek našeho oddílu zde získalo čtyři zlatá umístění, čtyři stříbrné pozice a dvě bronzová místa.

Všechny zlaté medaile získala naše nejúspěšnější skokanka Kristýna Buchtová. Vyhrála tak každou disciplínu, ve které startovala. V disciplíně 30 vteřin speed sice nepodala svůj nejlepší výkon, ale i tak to stačilo na zlatou příčku. Oprávněně pak získala zlatou medaili v disciplíně 3 minuty speed, kde skočila neuvěřitelných 363 skoků a pokořila tak svůj osobní rekord téměř o dvě desítky skoků. Další zlatou medaili získala společně s Alexandrou Koukalovou v disciplíně freestyle dvojic. Poslední zlatou medaili si vyskákala v disciplíně 30 vteřin dvojšvihů. Tuto disciplínu pak v kategorii seniorů ovládly členky našeho oddílu, kdy na první příčce stála Kristýna Buchtová, na druhém místě Silvie Rychlíková a na třetím Alexandra Koukalová.

Nádherné stříbrné umístění získala i Markéta Skřečková v disciplíně 3 minuty speed v kategorii junior. S počtem skoků 324 pokořila osobní rekord. Třetí stříbrné umístění si vyskákal tým našich nejmladších Mamutíků v disciplíně 30 vteřin speed štafeta ve složení Ema Kalabusová, Eliška Řeháková, Klára Švorčíková a Rozálie Mohaplová. Čtvrtou stříbrnou medaili získala Silvie Rychlíková v disciplíně 30 vteřin speed.

Poslední medailovou bronzovou pozici pak získaly naše nejmenší členky Ema Kalabusová s Eliškou Řehákovou v disciplíně 30 vteřin dvojšvihy dvojic.

Velkým úspěchem vzhledem k vysoké konkurenci pak byla i dvě čtvrtá místa v disciplíně freestyle dvojic. Nicol Svozilové a Vendule Voldánové tak unikla medaile jen o pár bodů. Ema Kalabusová a Klára Švorčíková navíc startovaly v této disciplíně úplně poprvé, tudíž je jejich získané čtvrté umístění velmi cenné.

Děvčatům se na soutěži v Novém Jičíně dařilo podobně, jako při naší loňské účasti. Dovezly si domů několik cenných kovů a spoustu ještě cennějších zkušeností, které jistě zužitkují na následující soutěži, kterou bude pořádat náš rope skippingový oddíl Sokola Přerov Mamut Skippers. První ročník Mamut Cupu 2018 proběhne v přerovské sokolovně v sobotu 10. března a již nyní očekáváme stovku účastníků z České i Slovenské republiky!

Petra Holcová30.01.2018